банер 1
банер2
банер5
X

Ние секогаш ви обезбедуваме добар квалитет со конкурентни цени

Сечуан Kingoda Glass Fiber Co., Ltd.GO

Во текот на 20 години ангажирање во оваа област, Sichuan Kingoda Glass Fiber Co., Ltd. беше храбра во иновациите и доби голем број напредни производствени технологии и 15+ патенти во оваа област, достигна меѓународно напредно ниво и беа ставени во практична употреба.

дознајте повеќе за компанијата
компанија-бг

нашитепроизводи

Нашите производи се извезени низ целиот свет и добиваат многу одлични повратни информации од клиентите.

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ДА ЗНАЕТЕ
Нашата компанија

 • ЗА НАС
 • ИСТОРИЈА
 • ОРГАНИЗАЦИЈА

Фабриката за стаклени влакна Kingoda произведува висококвалитетни стаклени влакна од 1999 година. Компанијата е посветена на производство на стаклени влакна со високи перформанси.Со производствена историја од повеќе од 20 години, тој е професионален производител на стаклени влакна.Магацинот зафаќа површина од 5000 м2 и е оддалечен 80 км од аеродромот Ченгду Шуанглиу. Нашите производи се продаваат во САД, Израел, Јапонија, Италија, Австралија и други големи развиени земји во светот, а клиентите им веруваат.

Од 2006 година, компанијата сукцесивно инвестираше во изградба на нова работилница за материјали 1 и нова работилница за материјали 2 користејќи ја „технологијата на процесот на производство на ткаенина од фиберглас EW300-136“ независно развиена и поседува права на интелектуална сопственост;Во 2005 година, компанијата воведе целосен сет на меѓународна напредна технологија и опрема за производство на производи од висока класа, како што се 2116 ткаенина и 7628 електронска ткаенина за повеќеслојни електронски кола.

 • Главен менаџер
 • Оддел за финансии
 • Одделение за инженерство
 • Техничко одделение
 • Оддел за маркетинг
 • Одделение за генерален менаџмент
Сервис

ние ќе се погрижиме секогаш да добивате
најдобри резултати.

 • Месечно производство
  3000+

  Месечно производство

  Месечното производство на нашата фабрика надминува 3000 тони.
 • Техничари
  360+

  Техничари

  Имаме повеќе од 360 искусни техничари.
 • Искуство
  20+

  Искуство

  Имаме повеќе од 20 години искуство во производството.
 • Покриена област
  5000+

  Покриена област

  Нашата фабрика зафаќа површина од повеќе од 5000 квадратни метри.

АпликацијаПроекти

 • Апликативни проекти (1)
 • Апликативни проекти (2)

КлиентЕвалуација

 • Квалитетот освојува сè
  Квалитетот освојува сè
  Со текот на годините, Sichuan Kingoda Glass Fiber Co., Ltd. отсекогаш се придржуваше до најстрогата контрола на квалитетот и ги направи стаклените влакна совршени, што е она што нашите купувачи и продавачи се подготвени да го видат.
 • На клиентите им се допаѓаат производите на Kingoda
  На клиентите им се допаѓаат производите на Kingoda
  Причината зошто стоките што ги испорачува Kingoda станаа омилени на клиентите не е нашиот публицитет и промоција насекаде, туку тоа што репутацијата на Kingoda е навистина завршена.

Прашање за ценовник

Од своето основање, нашата фабрика развива производи од прва светска класа со почитување на принципот на квалитет на прво место.Нашите производи се здобија со одлична репутација во индустријата и вредна доверба меѓу новите и старите клиенти.

поднесете сега

најнововести и блогови

Гледај Повеќе
 • Собир во Кина во 2023 година (Ш...

  Материјалите се камен-темелник на развојот на човечката цивилизација и основата на производството.Ако Кина сака да ја реализира транзицијата од мануфа...
  Прочитај повеќе
 • Зголемена побарувачка за незаситени полиестерски смоли во апликациите за рачно поставување со спреј за кула за ладење

  Зголемената побарувачка за Unsatura...

  воведување: Како што градежната индустрија продолжува да се шири, побарувачката за незаситени полиестерски смоли продолжува да се зголемува.Овие смоли играат витална улога во про...
  Прочитај повеќе
 • Ознака од алуминизирано стакло платно...

  Побарувачката за високоефикасни материјали за топлинска изолација е во пораст, особено во индустриите каде заштитата на персоналот и опремата е критична....
  Прочитај повеќе